Dobrovolnický program v centru Estera Zobrazit fotogalerii
7. prosince 2020 Aktuality

Dobrovolnický program v centru Estera

Tento týden proběhl v centru Estera dobrovolnický program, který zorganizovala AO Pro-Development ve spolupráci s AO "HOMECARE". Program poskytl on-line školení pro dobrovolníky a zahrnul je do praktických lékařsko-sociálních aktivit.

Do programu se zapojilo více než 30 dobrovolníků z 5 vysokých škol s lékařskými a sociálními profily z Moldavské republiky. Témata, kterými se program zabýval, byla různorodá a pro účastníky školení velmi zajímavá. Byly mezi nimi například vnitrostátní právní předpisy o dobrovolnictví, povinnosti a práva dobrovolníků, potřebné vybavení pro dobrovolníky nebo koncepce lékařských a sociálních služeb.

Moderátory školení byla paní Elena Adașan - národní trenér v oblasti domácí péče a paní Tamara Adașan, ředitelka teoreticko-praktického centra "Estera".

Tato činnost byla uskutečněna v rámci projektu "Podpora a asistence sociálnímu sektoru v Moldavsku", který realizovala společnost Charita Česká republika ve spolupráci s AO Pro Development a AO "HOMECARE", financovaný vládou České republiky prostřednictvím České rozvojové agentury.

logocrdc-1024x314